fbpx
Na ndiqni në:

Lajme

Qendra e Harkovit është granatuar

Botuar

  • македонски јазик

Këshilltari i ministrit të punëve të brendshëm të Ukrainës, Anton Gerashçenko tha këtë mëngjes se forcat ruse kishin bombarduar Sheshin e Lirisë në qendër të Harkovit.

Shërbimi Shtetëror i Emergjencave tha se një person ka humbur jetën dhe tre janë plagosur në bombardimet e sotme në Harkovit, raporton Interfax-Ukrainë.

Shërbimi i Situatave Emergjente publikoi një  videо që tregon shpërthimin në sheshin qendror në Harkov, ku ndodhet ndërtesa e Administratës Shtetërore Rajonale.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена