Na ndiqni në:

Gostivari

A do të ketë ndryshim të kushteve të motit?

Botuar

  • македонски јазик

Vazhdon nxehtësia edhe në javën e re. Sot (e hënë) do të mbizotërojë mot shum i ngrohtë, me temperatura maksimale në regjionin e Gostivarit nga 39 gradë. Do të fryjë erë mesatare deri e fuqishme kryesisht nga perëndimi (diku me mbi 60km/orë). I gjithë vendi ndodhet në nivel të portokalltë për rrezik nga temperatura të larta.

Të martën dhe të mërkurën na pret mot me diell dhe veçanërisht të ngrohtë me vranësira lokale. Do të fryj erë e dobët deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor. UV indeksi i rrezatimit do të jetë shumë i lartë dhe do të jetë 9. Temperatura do të lëviz në interval prej 21 deri 38 gradë.

Të enjten dhe të premten, do të ketë ulje të ndjeshme të temperaturës, vlera maksimale e së cilës do të mbërrijë 35 gradë. Në orët e pasditës është e mundshme shfaqje e izoluar të jostabilitetit me shi dhe bubullima.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari1 javë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Gostivari1 javë më parë

Policë në Gostivar kanë shkrepur në ajër që të qetësojnë përleshje dhe sulm

Gostivari6 ditë më parë

Në një pjesë të Gostivarit nesër paradite nuk do të ketë rrymë

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!