Na ndiqni në:

Gostivari

Kontrollet në Gostivar dhe Tetovë vazhdojnë, të hequra patenta shoferi për shkak të vozitjes së shpejt

Botuar

  • македонски јазик

Zyrtarët policorë të SPB-së Tetovë sot (15 nëntor) nga ora 7 deri në ora 10 në zonën e gjerë Tetovë-Gostivar kanë kryer kontroll të përforcuar të shpejtësisë me të cilën veturat lëvizin brenda dhe jashtë vendbanimit. Kontrolli zbuloi dhe sanksionoi ligjërisht 32 tejkalime të shpejtësisë maksimale të lejuar jashtë vendbanimit (TE-20 dhe GV-12), prej tyre 4 tejkalime mbi 70 km në orë të shpejtësisë së lejuar.

Gjatë kontrollit janë sanksionuar edhe 32 tejkalime në vendbanim (TE-20 dhe GV-12). Katër prej tyre kanë qenë deri në 50 kilometra në orë.

“Për të gjithë kundërvajtësit janë përgatitur parashtresa përkatëse dhe për këtë kundërvajtje do të gjobiten nga 45 deri në 400 euro në kundërvlerë në denarë, ndërsa për ato tejet të shpejtë do të përballen me masë mbrojtëse – heqje e përkohshme e patentë shoferit prej tre muajsh deri në një vit”, njoftoi SPB.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Анкета

Дали ги поддржувате предлог мерките за вработените во јавните институции (сертификат за вакцина, ковид-тест или потврда за прележаност)?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!