Поврзи се со нас

Гостивар

Во Гостивар вчера немало ковид тестирања-во земјава од 1.483 тест, 172 се позитивни

Објавено

на

Во последните 24 часа направени се 1.483 тестирања, а регистрирани се 172 нови случаи на КОВИД-19, соопшти Министерството за здравство. По региони во:
· Скопје – 107
· Охрид – 11
· Битола – 8
· Кавадарци и Штип – по 6
· Велес и Струга – по 5
· Струмица – 4
· Свети Николе и Кратово – по 3
· Прилеп, Крива Паланка, Делчево и Пробиштип – по 2
· Куманово, Кочани, Неготино, Ресен, Богданци и Демир Капија – по 1
Според податоците од Институтот за јавно здравје, во ЦЈЗ Тетово, во кој спаѓа и подрачната единица во Гостивар вчера не бил направен ниту еден тест за ковид, а тестирање немало ниту во лабораторијата Ројал медика.
Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 9 починати лица: 4 починати лица од Скопје (61г, 71г, 72г и 75г) и по едно починато лице од Битола (65г), Берово (63г), Струга (85г), Струмица (65г) и Македонска Каменица (76г). Од пријавените лица сите се починати во болнички услови.
Регистриран e 381 оздравен пациент од:
· Скопје – 145
· Битола – 42
· Куманово – 30
· Штип – 22
· Кавадараци – 21
· Велес – 20
· Кочани – 18
· Крива Паланка – 15
· Прилеп – 12
· Тетово – 10
· Кичево и Берово – по 8
· Свети Николе и Неготино – по 5
· Кратово и Делчево – по 4
· Охрид, Богданци и Радовиш – по 3
· Пробиштип, Ресен и Македонски Брод – по 1
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Следете нè и на Facebook

Македонијапред 23 минути

Учебната година во основните школи ќе трае до 14 јуни

Вестипред 57 минути

Православен празник Свети Атанасиј (зимски)

Гостиварпред 12 часа

Гостиварката Душица Димитриеска, член на Советот на ЈО даде свечена изјава

Занимливостипред 13 часа

Научници регистрираа радиосигнал од далечната вселена

Македонијапред 14 часа

Таравари: Ако Владата ги прифати нашите точки ќе се договориме скоро, ако не ќе продолжиме во опозиција

Гостиварпред 17 часа

На проституција во Гостивар се оддаваат и малолетнички и мажи

Македонијапред 18 часа

Горивата со повисоки цени од полноќ

Македонијапред 18 часа

Ковачевски: Уставните измени не се последната голема и тешка одлука на патот кон ЕУ

Гостиварпред 20 часа

Фатени пијани возачи во Гостивар, имало и одбивање за алкотест

Гостиварпред 21 час

Утре средба Ковачевски – Таравари за влез на АА во Владата

Гостиварпред 22 часа

Нов напад од куче скитник на иста улица во Гостивар

Колумнипред 23 часа

ПЕТ ПРАШАЊА ДО ВЛАДАТА – Колумна на Бранко Азески

Гостиварпред 23 часа

Од петок се отвора сезоната за спортски риболов на Мавровско езеро и Радика

Занимливостипред 1 недела

Речениците на Толстој ја откриваат тајната на среќен живот: Најголемите вистини се наједноставни

Гостиварпред 2 недели

Се потсетуваме, најсреќните на Водици во Гостивар кои го извадија крстот од Вардар

Македонијапред 4 дена

Србите го слават Свети Сава – Национален празник на српската заедница во земјава

Гостиварпред 2 недели

Роберт Исаиловски го извади крстот положен во Вардар на Богојавление во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Бејта: Артан и Талат во соработка со Валдет наредија да се разреши Јакупи од директор на болницата во Гостивар незаконски

Гостиварпред 2 дена

Затруени кучиња ноќеска во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Прослава на Богојавление – Водици, Гостивар 2023

Гостиварпред 2 недели

Гостивар подготвен за достоинствено чествување на Богојавление Водици

Гостиварпред 1 недела

Државјанки на Украина и Албанија приведени во локал крај патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 1 недела

Загрижувачки состојби! Во Гостивар 130 разводи минатата година

Гостиварпред 1 недела

Маж во ПС Гостивар ја пријавил сопругата за исчезната

Гостиварпред 2 недели

Приведен гостиварец поради нарушување на јавен ред и мир

Здравје и убавинапред 2 недели

Газираните сокови придонесуваат за ќелавост кај мажите

Гостиварпред 2 недели

Прослава на Богојавление – Водици, Гостивар 2023

Гостиварпред 4 недели

Бадникова поворка 2023 во Гостивар-Ангелчињата ги стоплија срцата на христијаните

Гостиварпред 1 месец

ФОТО ВЕСТ: Гостивар последната вечер во оваа година

Гостиварпред 2 месеци

Гостивар граду мој, во срце те носам – Свеченост во чест на 18 Ноември

Спортпред 3 месеци

Каланоски со два погодоци го одлучи победникот во локалното дерби ФК Гостивар – ФК Арсими Чегране (2-0)

Спортпред 3 месеци

КК Гостивар го „спакува“ и Работнички 87-76

Македонијапред 4 месеци

Св. Кирил Лешочки – Прв светец од Тетовско-гостиварската епархија (Фото)

Спортпред 4 месеци

(Фотогалерија) Празник на кошарката во Скопје – МЗТ го пречека Партизан 74-92

Гостиварпред 4 месеци

Три децении јубилеј на Глигоровски: Убавина со македонски фолклор и бура од емоции во Гостивар

Културапред 5 месеци

Со концерт на етно групата Синтезис во Гостивар почна чествувањето на Денот на независноста

Гостиварпред 5 месеци

Чествување на Преображение во Гостивар – Манастирот во Циглана срцето на прославата

Гостиварпред 6 месеци

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Гостиварпред 6 месеци

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Advertisement

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Në Gostivar dje nuk ka pasur kovid testime-Në vend nga 1.483 teste, 172 janë pozitiv

Објавено

на

Në 24 orët e fundit janë bërë 1.483 testime, kurse janë regjistruar 172 raste të reja të Kovid-19, njoftoi Ministria e shëndetësisë. Nëpër rajone në:
· Shkup – 107
· Ohër – 11
· Manastir – 8
· Kavadarci dhe Shtip – nga 6
· Veles dhe Strugë – nga 5
· Strumicë – 4
· Sveti Nikole dhe Kratovë– nga 3
· Prilep, Kriva Pallankë, Dellçevë dhe Probishtip – nga 2
· Kumanovë, Koçan, Negotinë, Resnjë, Bogdanci dhe Demir Kapi – nga 1
Sipas të dhënave nga Instituti për shëndet publik,  në QSHP Tetovë, në të cilën i përket edhe njësia rajonale në Gostivar  nuk ka qenë i bërë asnjë test për kovid, kurse testime nuk ka pasur as në laboratorin Rojall medika.
Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 9 persona të vdekur: 4 persona të vdekur nga Shkupi (61, 71,72 dhe 75 vjet) dhe nga një person i vdekur nga Manastiri (65vjet), Berovë (63vjet), Strugë (85vjet) , Strumicë (65vjet) dhe Makedonska Kamenica (76vjet). Nga personat e paraqitur të gjithë kanë ndërruar jetë në kushte spitalore. Janë regjistruar 381 pacientë të shëruar nga:
· Shkup – 145
· Manastir – 42
· Kumanovë – 30
· Shtip – 22
· Kavadarci – 21
· Veles – 20
· Koçan – 18
· Kriva Pallankë – 15
· Prilep – 12
· Tetovë – 10
· Kërçovë dhe Berovë – nga 8
· Sveti Nikole dhe Negotinë – nga 5
· Kratovë dhe Dellçevë – nga 4
· Ohër, Bogdanci dhe Radovish – nga 3
· Probishtip, Resnjë dhe Makedonski Brod – nga 1.

Популарно изминативе 100 дена