fbpx
Na ndiqni në:

Gostivari

Dhurata për 100 fëmijë për festën e Pashkëve nga “Dora e ngrohtë” Gostivar

Botuar

  • македонски јазик

Me rastin e festës së Pashkëve, shoqata “Dora e ngrohtë” për gëzimin e të vegjëlve, shpërndau dhurata për 100 fëmijë. Dhuratat u përgatitën me mbështetjen financiare të Komunës së Gostivarit dhe u shpërndanë sot në mëngjes, në oborrin e kishës “Shën Petka” ku u mbajt kremtimi qendror i festës së sotme ortodokse e Premte Lindore-Ballaklija.

 

“Dëshirojmë t’u sjellim pak gëzim fëmijëve me një vëmendje të tillë, të gjithë e dimë që festat janë kohë dhuratash dhe më të vegjlit u gëzohen dhuratave. Faleminderit komunës për mbështetjen e projektit tonë edhe këtë herë”, tha Mimoza Lumani, kryetare e shoqatës.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена