Поврзи се со нас

Гостивар

Семејно насилство во Гостивар, лишен од слобода 40 годишник

Објавено

на

Вчера (28 април) во 16 часот и 50 минути, во гостиварска Долна Бањица, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар лишиле од слобода 40-годишен жител на гостиварски Балиндол, кој бил пријавен од неговата 29-годишна сопруга дека претходниот ден околу 14 часот на улица „Мајор Чеде Филиповски“ во Гостивар, се однесувал агресивно кон неа и ѝ се заканувал.

СВР информира дека се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.

 

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 2 часа

(Фото) Еве што најде полицијата во ординацијата на надрилекарот во Врапчиште

Македонијапред 4 часа

Градежните фирми лани потрошиле 11,123 милијарди денари за градежни материјали и енергија

Спортпред 5 часа

Алкараз физички не издржа, Ѓоковиќ во финалето на Роланд Гарос

Гостиварпред 6 часа

Си товареле инвентар од обложувалница без да знае бизнис партнерот, приведени пет лица во Гостивар и еден во Тетово

Гостиварпред 7 часа

Од утре онлајн аплицирање за упис во средно

Гостиварпред 8 часа

Малолетник фатен со марихуана ноќеска на улица во Гостивар

Гостиварпред 9 часа

Државата има правни механизми за раскинување на концесиите за мали хидроцентрали во Маврово, порачува Еко свест

Гостиварпред 10 часа

Уапсен надрилекар во Врапчиште – Најдени апчиња, пари, медицински белешки во неговата лажна ординација

Гостиварпред 11 часа

Спортски игри за основците во Гостивар: Влечеа јаже, скокаа во вреќи, додаваа топка…

Гостиварпред 3 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 3 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

ПИСМА: Стотина родители инсистираат на целодневна настава во ОУ „Гоце Делчев“ Гостивар

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Гостиварпред 4 недели

Група граѓани од Гостивар со поддршка за Реџеп Таип Ердоган

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Dhunë familjare në Gostivar, i privuar nga liria një 40 vjeçar

Објавено

на

Dje (28 prill) në ora 16:50 në Banjicën e Poshtme të Gostivarit, zyrtarë policorë të SPB Tetovë-Departamenti i Punëve të Brendshme Gostivar kanë arrestuar një 40-vjeçar banues në Balindoll të Gostivarit, i cili është denoncuar nga bashkëshortja 29 vjeçare se paradite rreth orës 14 në rrugën “Majori Çede Filipovski” në Gostivar, është sjellur në mënyrë agresive ndaj saj dhe e ka kërcënuar.

SPB bën me dije se po merren masa për zbardhjen dhe dokumentimin e rastit.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена