Na ndiqni në:

Gostivari

Paraburgim për gostivarasin e dyshuar për përdhunim i një të miture

Botuar

  • македонски јазик

Prokuroria themelore publike Gostivar filloi një procedurë kundër personit në moshë 31 vjeçare, banorë i Gostivarit, për të cilin ekziston dyshim i bazuar se e ka kryer veprën penale – Përdhunim nga neni 186 paragrafi 2 në lidhje me paragrafin 1 nga Kodi penal.

I dyshuari më 27 Korrik 2021 me përdorimin e fuqisë dhe kërcënimit se do të sulmojë mbi jetën dhe trupin, ka kryer përdhunim mbi të dëmtuarën në moshë prej 17 vjeç, njoftoi Prokuroria.

Për shkak të veprës penale të kryer, dhe në drejtim të mos ndërprerjes së procedurës penale, prokurori publik deri te Gjykata themelore Gostivar dërgoi Propozim për caktimin e masës paraburgim për të dyshuarin. Propozimi ishte i pranuar nga Gjykatësi në procedurën paraprake i cili me Vendim të dyshuarit i caktoi paraburgim në zgjatje prej 30 ditësh.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!