fbpx
Na ndiqni në:

Gostivari

I arrestuar një person nga Negotina e Pollogut dyshohet se ka marrë pjesë në ushtri të huaj

Botuar

  • македонски јазик

SPB Tetovë njofton se dje (6 prill) rreth orës 11:00 në Negotinë-Pollog, zyrtarët policorë kanë arrestuar 30-vjeçarin Z.S. nga ky fshat, me kërkesë të Departamentit për Luftimin e Krimit të Organizuar dhe të Rëndë, dhe në koordinim me Prokurorinë Themelore Publike për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, për dyshimin për kryerjen e veprës penale “pjesëmarrje në ushtri të huaj, polici, formacione paraushtarakë apo parapolicore”, e dënueshme sipas nenit 322-a paragrafi 3 i Kodit Penal.

Ai është ndaluar në stacionin policor dhe është dërguar para gjykatësit të procedurës paraprake, gjatë së cilës i është caktuar masa e paraburgimit.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена