Na ndiqni në:

Çfarë, ku, si?

Restoranti Konak, Jellovcë e poshtme – Gurmanët e thirrin ” Lezet për shpirtin”

Botuar

  • македонски јазик

Restoranti Konak në fshatin Jellovcë e poshtme, përsëri i hapi portat e gets për mysafirët e çmuar. Me një petk të ri dhe me një menu të veçantë, ky restorant mbetet në harmoni me natyrën. Shijet nga furra, paleta e gjërë e verërave të llojllojshme, mishi në zgarë dhe shikimin që e keni vetëm nga kjo lartësi është ajo që do ju kthejë këtu, si mysafir i rregullt.

Në lartësi mbidetare prej 1.050 metrash, në vet përqafimin e Malit Shar, ose më saktë në zemrën e Malit Vraca, në fshatin Jellovcë e poshtme gjendet restoranti Konak, i cili pas një pauze të gjatë, përsëri është i gatshëm t’i kënaqë gurmanët e vërtetë, për adhuruesit e natyrës, dhe ato që duan kohë të lirë t’a kalojnë me shoqëri të mirë jashtë nga rrëmuja e qytetit.

Restoranti Konak, ofron ushqim vetëm të freskët , parahaje të ngrohta dhe të ftohta nga kuzhina nacional, mish në zgarë dhe ushqime të cilat janë si ilaç për shpirtin, pas çdo javë pune. Ka hartë të gjerë të verës nga punishtet e verës Tikvesh, Dalvina dhe Bovin, për adhuruesit e rakisë i kemi edhe Markov Manastir dhe Shën Trifun, kurse për ato që duan t’a freskojnë shpirtin e tyre me një pije elbi, birraria e Prileoit e pasuroi ofertën me Zlaten Dab, Krali Marko, Tuborg dhe Karlsbegr.

Muzika Çalge, bashkë me zogjtë këndues, vetëm e pasuroi ë dhe e bëjnë të paharrueshëm ambientin e natyrshëm të këtij restoranti.

 

Restorant “Konak”- fsh. Jellovcë e poshtme 
Rezervoni në:
071381444

Urdhëroni na vizitoni:
Dhe ju bëftë mirë!

(Shpallje komerciale)

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Gostivari1 javë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Gostivari1 javë më parë

Policë në Gostivar kanë shkrepur në ajër që të qetësojnë përleshje dhe sulm

Gostivari6 ditë më parë

Në një pjesë të Gostivarit nesër paradite nuk do të ketë rrymë

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!