fbpx
Na ndiqni në:

Maqedoni

Në Mavrovë gjysëm metër borë, në Kodrën e Diellit 38 cantimetra

Botuar

  • македонски јазик

Mbulesa më e lartë e borës prej 50 centimetra mëngjesin e sotëm është në Kodrën e Diellit është 38, kurse në Krushevë 30 centimetra.

Temperatura më e ulët prej -8 gradë, nga ana tjetër, është matur në Kodrën e Diellit, në Mavrovë -6, Ohër, Manastir dhe Krushevë -4, në Gostivar -2 gradë. Një shkallë mbi zero ka qenë në Shtip, Strumicë dhe Demir Kapi, në Shkup 3 gradë, Dojran 4 dhe në Gjevgjeli 6 gradë.

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha me diell. Në zonat malore veriore do të ketë borë të dobët. Do të fryjë erë e fortë nga drejtimi verior, sidomos në pjesët lindore. Temperatura maksimale do të arrijë nga 3 deri në 9 gradë.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена