fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Тажно: Почина пејачката на Roxette по долга битка со тешка болест

Објавено

на

Пејчката на познатото шведско дуо „Роксет“, Мари Фредриксон почина на 61-годишна возраст. Како што пишуваат светските медиуми, веста за смртта на големата музичка ѕвезда била потврдена од нејзиниот менаџер.

Мари починала вчера по 17-годишна битка со канцер на мозокот.

Бендот „Роксет“ постигна светска слава и успех во 90-те години, а хитовите како It Must Have Been Love, Listen to your heart, The look, Fading like a flower и уште многу други, остануваат омилени од публиката до денешно време.

„Работите никогаш нема да бидат исти“ порача нејзиниот колега од бендот, Пер Гесл.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!