fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Температурен шок – деновиве ќе имаме значително заладување

Објавено

на

После топлиот период, во наредните пет дена се очекува нагло заладување на времето.

Денес, понеделник, во Гостивар беше измерена минимална температура од 9 степени, а максималната дневна ќе достигне до 29 степени. Во попладневните часови ќе настапи заладување, а можни се услови и за појава на врнежи.

Во вторник, не очекува студено утро со минимална температура од 2 степени. И во текот на денот ќе биде поладно со температура до 17 степени. Ќе биде ведро и ветровито.

Во среда и во четврток, температурите ќе се движат во интервал од 1 до 20 степени. Времето се очекува да биде претежно сончево.

Во петок, минималната температура ќе достигне до 7 степени, а максималната температура, ќе достигне до 23 степени.

Во Маврово, минималната температура ќе се спушти на минус 1 степен, а максималната ќе биде 21 степен. Се очекува претежно студено време.

 

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!