Поврзи се со нас

Гостивар

Тешко повреден работник во фабрика во Гостивар

Работник во фабрика во Гостивар завршил со тешки повреди при извршување работни задачи.

Според податоците на МВР, во петокот навечер во 23.30 часот во Полициска станица Гостивар било пријавено дека во Медицински центар Гостивар бил донесен 34 годишен жител на Зубовце, општина Врапчиште, кој се повредил додека извршувал работни задачи во фабрика на ул.„ЈНА“ во Гостивар, при што се здобил со тешки телесни повреди.

Увид извршила екипа од Полициска станица Гостивар, а за настанот е запознаен Јавен обвинител и Трудов инспектор.

 

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!