Поврзи се со нас

Гостивар

Трагична несреќа на патарина во Гостивар, загина 18 годишно момче

Објавено

на

Во несреќа која се случила ноќеска на гостиварска патарина животот го згуби 18 годишно момче. Како што информира СВР Тетово четириесетина минути по полноќ било пријавено дека на автопатот Гостивар-Тетово, на наплатната станица Гостивар, патничко моторно возило „сеат ибица“ со гостиварски регистарски ознаки управувано од 18-годишниот Е.З. од гостиварско Чегране излетало од коловоз и удрило во бетонски столб.

„Во несреќата, Е.З. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ каде бил пренесен за укажување на лекарска помош, а на пат за Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје им подлегнал на повредите.“, стои во полициската информација.

На местото на несреќата јавен обвинител и екипа од Одделението за внатрешни работи извршиле комплетен увид. По наредба на јавниот обвинител ќе се врши обудкција.

Маркетинг

Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 55 минути

Осквернавено срцето со македонското знаме и букви на натписот Гостивар

Гостиварпред 1 час

Акциска контрола во Гостивар, санкционирани 12 пешаци

Македонијапред 1 час

Сиљановска Давкова ја предводи државно-црковната делегација во Рим и Ватикан на одбележување на Денот на сесловенските просветители

Парламентарни избори 2024пред 4 часа

Прегласување во седум избирачки места за Парламентарните избори 2024

Гостиварпред 16 часа

Свеченост за 24 Мај во Гостивар: Почит кон нашето културно и духовно богатство

Парламентарни избори 2024пред 20 часа

ДИК ги додели уверенијата за пратенички мандати

Македонијапред 21 час

Јадење, пиење, облека, сметки…Мајските трошоци за семејство 60.090 денари

Македонијапред 22 часа

Велковски: Околу 9000 социјални семејства оштетени за 120 евра годишно

Македонијапред 23 часа

Метео предупредување за невреме

Гостиварпред 2 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 2 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 5 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 5 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 9 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена