fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Тројца загинати во тешка сообраќајна несреќа на патот Гостивар-Кичево кај Зајас

Објавено

на

Според неофицијални информации три лица се загинати во сообраќајна несреќа која се случила вечерва на магистралниот пат Гостивар – Кичево, кај селото Зајас. Сообраќајот е во прекин во двата правци. Автомобил Форд удрил во трактор, кој возел по патот неосветлен. Неофицијално настраданите три лица се превезувале на тракторот.  Во моментот екипите на итната помош се на терен.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!