Поврзи се со нас

Biznesi

Kontrolli teknik më kualitativ për sigurinë tuaj – Qendra për automjete motorike “Gostivar”

Објавено

на

Ekipi profesional më i kualifikuar, stacion personal për kontroll teknik dhe analizë të automjeteve me aparatet më të reja diagnostifikuese dhe pajisje për vërtetimin e gjendjes teknike të mjeteve. Regjistrimin e automjeteve në afatin më të shkurtër kohor. Ju vetëm duhet t’a sillni mjetin tua, gjithçka tjetër është punë e Qendrës për automjete – Gostivar.

Të gjithë klientët janë të pritur me mirësjellje nga personeli, kurse në stacion punon edhe referent i MPB përgjegjës për nxjerrjen e lejeve të vozitjes dhe targave. Qendra me dekada është zgjedhja e parë të shoferëve nga Gostivari.

Qendra për automjete – Gostivar ofron edhe kontrolle teknike të jashtëzakonshme falas të automjeteve të regjistruara.

Se Qendra për automjete është një familje e madhe e klientëve të kënaqur e vërteton numri prej mbi 10.000 anëtarë të regjistruar, e cila nuk ndalon së rrituri. Dilema rreth kontrollit të të preferuarit tuaj në katër rrota zhduket, kur keni garancion se jeni në qendrën e vëmendjes të organizatës, e cila me krenari është bartëse e mirënjohjes më të lartë komunale “18 Nëntori”.

Cilat shërbime i ofron?

Kontroll teknik të të gjitha llojeve të automjeteve:

 • Për udhëtim
 • Transport mallrash
 • Autobus
 • Traktorë
 • Rimorkiot
 • Motorë
 • Biçikletë me tri rrota
 • Të gjitha maqinat për punë
 • Mbushja e gomave me Azot
 • Nxjerrja e kartonave gjashtëmujor për kontroll teknik

Dokumentacion 

 • Nxjerrja e autorizimeve ndërkombëtare për menaxhimin e mjeteve motorike
 • Nxjerrja e lejes ndërkombëtare të vozitjes
 • Nxjerrja e targave provë
 • Shtëpi brokerimi për lëshimin e polisave nga të gjitha kompanitë e sigurimeve

Mbështetje administrative 

 • Çlajmërim të mjeteve
 • Ndryshim të pronarit
 • Regjistrim të mjeteve motorike
 • Plotësimi i plotë i letrave për pagesat në rrugët publike, targat, libri i trafikut, afishe, vulat e taksave, etj.

Në të ardhmen e afërt lajmërojnë që do rritet në qendër e vërtetë rajonale për mjete me shtimin e pajisjeve më të reja për kontrollën dhe përmbushjen e euro 5 dhe euro 6 standardeve, a-teste, homologim, etj.

 

Shoqëria për Testimin dhe Analizën teknike të Mjeteve motorike

Qendra për automjete motorike dooel -Gostivar

Rr. “Ilindenit” PN Gostivar, Maqedoni
Telefon
+389 (0) 42 214 504
Telefon/faks
+389 (0) 42 214 504
Orari i punës: e hënë- e premte 08:00 deri 16:00

(комерцијална објава)
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Занимливостипред 13 часа

Најскапата пица во светот чини над 10.000 евра

Гостиварпред 15 часа

Жител на Топлица пријавил напад од соселанец

Македонијапред 16 часа

Нова цена на бензините од полноќ, дизелот без промена

Гостиварпред 16 часа

Тридневни податоци: Во земјава 889 нови позитивни на корона, во Гостивар 29

Гостиварпред 18 часа

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Македонијапред 19 часа

Македонско-бугарската комисија усвои препораки за заедничко чествување на личности од средниот век

Гостиварпред 22 часа

ОВР Гостивар приведе 44 годишник поради напад врз жена

Гостиварпред 23 часа

Околу 150 казни за брзо возење во Тетово и Гостивар

Македонијапред 1 ден

Какво време носи новата работна недела?

Гостиварпред 1 ден

На патот Кичево-Гостивар пронајдено ќесе со кокаин кај 36 годишник

Гостиварпред 2 дена

Физички напади во Гостивар – еден пред казино, друг во локал

Македонијапред 2 дена

Армијата одбележува 30 годишен јубилеј

Македонијапред 2 дена

Мицкоски: Ќе ја напуштам политиката ако некој од партијата гласа за промена на Уставот

Што, како, каде?!пред 4 дена

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Што, како, каде?!пред 2 недели

Нова акција со СУПЕР НИСКИ ЦЕНИ во Монтенегро Маркети

Гостиварпред 2 недели

Од денес до недела Галичник филм фестивал

Гостиварпред 2 недели

Нападната девојка во салон за убавина во Гостивар

Македонијапред 1 недела

Во автобус кој се обраќал на линија Пореч-Гостивар запленето злато вредно над 600 илјади евра

Гостиварпред 2 недели

Трагедија на патот Маврови Анови – Дебар, животот го загубија три лица

Гостиварпред 2 недели

Жртвите во страотната несреќа на патот Маврово-Дебар на возраст од 35, 42 и 52 години

Гостиварпред 2 недели

Чествување на Илинден во Гостивар во духот на традицијата со народни песни и ора

Локални избори 2022пред 2 недели

Мицкоски во Требиште и Жировница: Да изградиме општина која обезбедува иднина, д-р Мевмет тоа го може

Гостиварпред 7 дена

Гостивар: Лажно се претставувале како службени лица, со намера да и наштетат на верската заедница

Локални избори 2022пред 2 недели

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ со порака до жителите на Маврово и Ростуше: На нашата општина му треба будење и домаќинско работење

Вестипред 2 недели

Путин: Европа треба да и се заблагодари на Турција

Гостиварпред 2 недели

Седум повредени лица во сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 18 часа

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Гостиварпред 2 недели

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 1 месец

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 1 месец

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 2 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 3 месеци

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 3 месеци

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 3 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 3 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 3 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Спортпред 3 месеци

КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

Гостиварпред 3 месеци

Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

Гостиварпред 4 месеци

Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена