Поврзи се со нас

Бизнис

Најквалитетeн технички преглед за вашата безбедност – Центар за моторни возила „Гостивар“

Една изрека вели: Автомобилот што го возиме, зборува многу за самите нас. Токму затоа, не може да ни биде сеедно кому ќе го довериме техничкиот преглед за нашиот автомобил.

Бараме бескомпромисен квалитет, безбедност, искуство и ефикасност. Овие карактеристики, за среќа во Гостивар може да се најдат на една адреса – “Центар за моторни возила Гостивар”.

Објавено

на

 • Shqip

Висококвалификуван стручен тим, сопствена станица за технички преглед и анализа на моторни возила со најсовремени дијагностички апарати и уреди за утврдување на техничката состојба на моторните возила. Регистрација на возила во најкус можен рок. Вие треба само да го донесете вашето возило, се` останато е работа на Центарот за моторни возила – Гостивар.

Сите клиентите се љубезно прифатени од персоналот, а во станицата работи и референт од МВР задолжен за издавање на сообраќајни дозволи и регистарски таблички. Центарот со децении е прв избор на возачите од Гостивар.

Центарот за моторни возила – Гостивар нуди и бесплатни вондредни технички прегледи на регистрирани возила.

Дека Центарот за моторни возила е едно големо семејство на задоволни клиенти потврдува бројката од над 10.000 регистрирани членови, која не престанува да расте. Дилемата околу проверката на миленикот на четири тркала ја снемува, кога имате гаранција дека сте во  центарот на вниманието на организацијата, која со  гордост е носител на највисоко општинско признание „18-ти Ноeмври“.

Кои услуги ги нуди?

Tехнички преглед на сите видови моторни возила:

 • Патнички
 • Товарни
 • Автобуси
 • Трактори
 • Приколки
 • Мопеди
 • Трицикли
 • Сите работни машини
 • Полнење на пневматици со Азот
 • Издавање на шестмесечни картони за технички прегледи

Документација

 • Издавање на меѓународни полномоштва за управување со моторни возила
 • Издавање на меѓународна возачка дозвола
 • Издавање на пробни таблици
 • Брокерска куќа за издавање на полиси од сите осигурителни компании

Административна поддршка

 • Одјава на возила
 • Промена на сопственик
 • Регистрирање на моторни возила
 • Комплетно пополнување на вирмани за наплата на јавни патишта, таблици, сообраќајна книшка, налепница, таксени марки и др

Во блиска иднина најавуваат да прерасне во вистински регионален центар за возила со воведување на најсовремените уреди за проверка и исполнување на еуро 5 и еуро 6 стандардите, а-тести, хомологација и др.

Друштво за Техничко испитување и анализа на моторни возила
Центар за моторни возила дооел – Гостивар

ул„Илиндеднска“ ББ Гостивар, Македонија
Телефон
+389 (0) 42 214 504
Телефон/Факс
+389 (0) 42 214 504
Работно време: понеделник – петок 08:00 до 16:00

(комерцијална објава)

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 40 минути

Одлука за старт на постапка за концесионерство за Аква Парк во Гостивар

Вестипред 1 час

Српски Телеком основа компанија во земјава

Македонијапред 2 часа

ССМ апелира да се реши статусот на околу 4700 наставници и стручни соработници

Што, како, каде?!пред 2 часа

Неверојатни цени само за вас! – Нов Ултра леток на Ултра маркети

Гостиварпред 2 часа

Бигорски ќе го одбележи Илинден со Света литургија и Молитва за татковината

Што, како, каде?!пред 3 часа

50 % попуст на сите прегледи во Систина Офталмологија Тетово и Гостивар

Гостиварпред 4 часа

Расте бројот: 74 нови случаи на коронавирус, 7 во Гостивар

Гостиварпред 4 часа

Нападнат фудбалер на улица во Гостивар

Македонијапред 5 часа

МТСП: Стечајните работници кои ги исполнуваат условите за надомест со новиот Закон да се пријават во АВРСМ

Музикапред 6 часа

DJ METTO, Superhiks, Dina Jashari и Stoned Hedge вечерва на The Park Festival во Гостивар

Занимливостипред 6 часа

Најскапата порција помфрит во светот чини 200 долари

Вестипред 7 часа

„Отворен Балкан“ – една економија, без царини, без задржувања на границите и со сто проценти слободна трговија

Вестипред 8 часа

Православен празник Света Марина (Огнена Марија)

Што, како, каде?!пред 1 недела

Нова „неделна акција со супер ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Што, како, каде?!пред 2 недели

МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ: Нова месечна акција со БОНУС поени (16.07.21 – 15.08.21)

Гостиварпред 2 недели

Почна официјалниот дел од Галичка свадба 2021, следете го преносот во живо

Македонијапред 2 недели

Изгласан Законот за изградба на автопатите Тетово – Гостивар, Струга – Ќафасан и Прилеп – Битола (ПВТ)

Гостиварпред 2 недели

Претреси и апсења на дилери на дрога во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар лишена од слобода девојка кај која е најден кокаин

Македонијапред 2 недели

Отворен привремениот граничен премин Стрезимир – Рестилица

Гостиварпред 2 недели

КОНКУРС за поезија од млади автори

Гостиварпред 1 недела

Mаж физички нападнал вработена во Службата за брза помош во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Приведен 18 годишник од гостиварско, се сомничи за обљуба на малолетна роднина

Гостиварпред 2 недели

Гостиварец ја малтретирал неподвижната сопруга и ја оставал без лекови и храна

Гостиварпред 1 недела

Гостиварската полиција одзеде 5 патнички моторни возила заради бучавост

Еден ден со..пред 6 дена

ЕДЕН ДЕН СО : Трајче Богданоски, професор по физичко и кондиционен тренер

Спортпред 2 месеци

ФОТО ВЕСТ: Македонија тргна за Букурешт на EURO 2020

Гостиварпред 2 месеци

Етно вешта жена во гостиварско Зубовце – старински специјалитети, чист воздух и дружење

Гостиварпред 2 месеци

Повторно протест во Гостивар: Хартиените учебници да останат основно средство за учење!

Гостиварпред 3 месеци

Протест во Гостивар: „Нема да дозволиме експерименти врз нашите деца“

Гостиварпред 3 месеци

Паркот во Гостивар ќе добие нов лик и социјално инклузивен дел (фото)

Гостиварпред 6 месеци

На поларно време и снег Гостивар маршираше во чест на жртвите во автобуската несреќа

Гостиварпред 6 месеци

Како се прославуваше Водици во Гостивар од 2016 до 2020 година (галерија)

Спортпред 10 месеци

На Градскиот стадион во Гостивар: ФК Гостивар – ФК Вардар Форино 1:0 (фото)

Спортпред 10 месеци

На Градскиот стадион во Гостивар: Вардар Форино – Вардар Скопје (8:9)

Гостиварпред 10 месеци

ПРОТЕСТ – Русино е смрт! Белите дробови ни се црни! Сакаме цвеќе, не сакаме депонија!

Спортпред 12 месеци

Кошаркарскиот клуб Гостивар започна со подготовките за сезоната 2020/2021

Гостиарскипред 1 година

ГОСТИВАР МОРА ДА ДИШЕ! Протест бр.2 (фотогалерија)

ФОТО ВЕСТпред 1 година

Априлијада на Gostivarpress.mk (втор дел)

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!