fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Уапсени три лица во Маврово

Објавено

на

Вчера (15 октомври) околу  13 часот и 45 минути, во Маврово, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар ги привеле  36 годишниот Г.Ш., 32 годишниот К.Т. и 30 годишниот К.Т., тројцата од Република Албанија, поради сомнение за злоупотреба на туристичкиот престој.

Албанските државјани задржани се во Полициската станица Гостивар за натамошна постапка.

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!