Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Убиство во Гостивар – Ноќеска со остар предмет усмртена е жена, а две лица се повредени

Објавено

на

Седумдесет и осум годишна жена е убиена ноќеска во Гостивар, додека две други лица се тешко повредени.

Според информациите кои Gostivarpress.mk ги доби од Портпаротол на СВР Тетово, Марјан Јосифоски, околу 3.50 часот било пријавено дека во стан во зграда на ул „Илинденска“ во Гостивар има повредени лица со остар предмет. Полициски службеници веднаш пристигнале на местото и констатирале дека повредени се 78 годишната С.Т, 54 годишната С.Р и 60 годишниот Б.Р. Трите лица биле пренесени во гостиварската болница за укажување на медицинска помош, кадешто 78 годишната жена им подлегната на повредите и починала.

Двете повредени лица биле пренесени на скопските клиники.

Во врска со лучајот во 5.45 часот утрово во Гостивар било лишено од слобода 46 годишно лице, за кое постои сомневање за инволвираност.

Увид врши Јавен обвинител и екипи на полицијата.

Остави коментар

Leave a Reply

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Гостиварпред 2 часа

Физичка пресметка меѓу жители на Скудриње

Македонијапред 2 часа

Замрзната маржата на огревното дрво и пелетите

Локални избори 2022пред 3 часа

ИЗБОРИ Маврово и Ростуше: СДСМ, Медат Куртовски има силна поддршка од граѓаните

Локални избори 2022пред 3 часа

ИЗБОРИ Маврово и Ростуше: Промени, проекти, победи-порачува кандидатот на ВМРО ДПМНЕ, Мевмед Џафери

Македонијапред 5 часа

Во Тетово ќе се произведуваат електричните возила e.GO, соопшти Владата

Македонијапред 6 часа

Се воведува забрана за извоз на семе од сончоглед

Македонијапред 6 часа

Бензините поевтинуваат од полноќ, цената на дизелот останува иста

Гостиварпред 7 часа

Уапсени 8 лица во Гостивар, се тепале и оштетиле угостителски објект

Гостиварпред 7 часа

Гори депонија во атар на гостиварско Беловиште

Вестипред 8 часа

Лебот во Македонија за една година поскап за 35%, има највисока цена во Западен Балкан

Рецептипред 9 часа

Напиток за енергија и здравје – Вкусен и корисен

Македонијапред 10 часа

КЗБ препорача превентивни мерки за заштита од мајмунски сипаници

Гостиварпред 22 часа

Во ОВР Гостивар пријавена закана со пиштол поради кавги за имот

Гостиварпред 2 недели

Тринаесетгодишната Андреа од Здуње, најмлада учесничка во Горно Реканската коњаница

Гостиварпред 2 недели

„Диви трки” на патот Тетово-Скопје: Учествувале момчиња од Гостивар, Тетово и Скопје

Што, како, каде?!пред 6 дена

Нова акција со СУПЕР НИСКИ ЦЕНИ во Монтенегро Маркети

Што, како, каде?!пред 6 дена

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Гостиварпред 1 недела

Од денес до недела Галичник филм фестивал

Гостиварпред 1 недела

Нападната девојка во салон за убавина во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Коњаницата „Бигорски Манастир-Патот до црешовото топче“ по 13-ти пат на марш во чест на Илинден

Гостиварпред 1 недела

Трагедија на патот Маврови Анови – Дебар, животот го загубија три лица

Македонијапред 3 дена

Во автобус кој се обраќал на линија Пореч-Гостивар запленето злато вредно над 600 илјади евра

Гостиварпред 1 недела

Жртвите во страотната несреќа на патот Маврово-Дебар на возраст од 35, 42 и 52 години

Културапред 2 недели

Во Гостивар заокружен проектот „Млади поетски пера-Стиховите градат мостови 2“

Гостиварпред 1 недела

Чествување на Илинден во Гостивар во духот на традицијата со народни песни и ора

Македонијапред 2 недели

Судир на две возила на патот Маврови Анови-Дебар, повеќе лица повредени меѓу кои и малолетник

Гостиварпред 1 недела

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 1 месец

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 2 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 2 месеци

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 2 месеци

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 3 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 3 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 3 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Спортпред 3 месеци

КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

Гостиварпред 3 месеци

Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

Гостиварпред 4 месеци

Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

Културапред 4 месеци

Успешен концерт во Гостивар на друштвото „Браќа Ѓиноски“ во чест на Велигден

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена