fbpx
Поврзи се со нас

Вести

УЈП спроведува обука за граѓаните во Гостивар

Објавено

на

Управата за јавни приходи утре (16-ти ноември, среда) во Гостивар ќе спроведе еднодневна обука за оданочувањето на приход од закуп на движен и недвижен имот. Ако легално издавате стан, деловен простор, некој вид на опрема или друг движен и недвижен имот УЈП ќе ве информира како се пресметува данокот кој сте должни да го подмирите, кои се начините на пријавување како и роковите за плаќање.

-Нашата цел е да се зголеми свеста на даночните обврзници за нивните права и обврски. Затоа ги покануваме сите заинтересирани граѓани да ја посетат обуката и да стекнат со знаења, но и практични примери, вели Андреа Ѓерасимоски од гостиварското одделение на Управата за јавни приходи.

Обуката ќе се одржи во салата на Советот на општина Гостивар со почеток во 14 часот и е бесплатна за учесниците.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!