fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Гостиварските каратисти се вратија со 20 медали од турнирот во Србија

Објавено

на

Младите каратисти од Шотокан карате клубот Полог од Гостивар постигнаа голем успех на меѓународниот трунир што викендов се одржа во Лесковац, Србија. Гостиварскиот карате клуб, кој учествуваше со 17 натпреварувачи и 4 екипи освои 20 медали во различни категории.

Тренерот Гоце Андриевски е задоволен и горд на своите каратисти за последните одлични резултати и порачува дека ќе продолжат вредно и посветено да работат за уште поголеми успеси во иднина.

Шотокан карате клубот Полог од Гостивар имаше добар настап и успешно преставување и на неодманешниот турнир во Ниш.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!