fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Уште 70 нови решенија за изолација на подрачјето на Гостивар

Објавено

на

Во текот на изминатото деноноќие,  според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово за неносење заштитни маски на вкупно 12 лицa (Тетово-8 и Гостивар-4) изготвени им се прекршочни платни налози, согласно член 6  од соодветната владина Уредба.

Во истиот период на 144 лица во Тетово и 70 лицa во регион на Гостивар изготвени им се нови решенија за изолација од Државниот санитарен и здравствен инспекторат. Контроли им биле извршени во Тетово на 1.531 и Гостивар 558 лица со вакви решенија и при тоа не било констатирано непочитување на решенијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!