Поврзи се со нас

Гостивар

Утрово дојде на свет првото бебе во Гостивар во Новата година, здраво машко новороденче

Објавено

на

Утрово во 9.45 часот се роди првото бебе во 2023-та година на гинеколошко-акушерското одделение во болницата во Гостивар. Мајката, која е жителка на гостиварското село Дебреше ја породи д-р Агим Јакупи со царски рез.

„Првото бебе во Новата година е машко, тешко е 2.900 грама и се роди со царски рез. Среќни сме што и новороденчето и мајката се во добра состојба“, информираше за Gostivarpress.mk, д-р Јакупи.

Машко е и првороденото бебе во 2023-та во земјава, кое на свет дојде една минута после полноќ на гинекологија во Скопје.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Втора победа за Јулијана Златаноска на Вешта жена во Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 7 дена

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена