Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Вечерва почнува Парк Фестивал во Гостивар – два викенда забава со познати музички имиња

Со настап на MC Kresha и Lyrical Son вечерва (26 јули) во 20 часот се отвора првото издание на Парк Фестивал во Гостивар. Овој и следниот викенд, во рамки на фестивалот ќе настапат популарни домашни и странски музички имиња од рок, поп, хип-хоп и џез сцената. Утревечер (27 јули) предвидени се концерти на АРЕА и Offchestra, додека во недела (28 јули) настапува Тотон. Следниот викенд во Гостивар ќе може да се слушнат и видат: Џерико Кепурдат, Сашо Поповски трио, Елена Дуни Квартет, а фестивалот ќе се затвори со Леутрим Алији, пианист од Гостивар кој со својот талент ја освои и Европа.

Концертите ќе се одржуваат на четири локации во големиот градски парк и на шеталиштето на Вардар, а влезот за сите фестивалски вечери е слободен.

Парк Фестивал го организира Inbox Entertainment, со финансиска поддршка на Министерството за култура и Општина Гостивар.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!