Поврзи се со нас

Верувале или не ?!

Верувале или не ?!

Монако, Лихтенштајн, Сан Марино, Ватикан и Андора се петте земји во Европа кои немаат аеродром. Воедно, Ватикан е најмалата држава на светот и се наоѓа во градот Рим, додека Монако е втора најмала држава.

Како и да е, ако решите да пропатувате до овие земји, границата ќе мора да ја минете по копнен или воден пат.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!