fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Видео упатство: Како ученикот да се најави на Платформата за далечинско учење

Објавено

на

Националната платформа за учење на далечина, од саботата е достапна за учениците и нивните родители со цел да се запознаат со нејзините функционалности пред стартот на учебната година. Но, според насоките на наставниците учениците веќе мора да се регистрираат на истата, иако е сосема нова и непозната за повеќето ученици и родители. 

На почетната веб страницата на www.schools.mk поставени се видео упатства и прирачници, за користење на Националната Платформа за Учење на Далечина (НПУД), каде детално е претставен првиот чекор најава и регистрација на учениците.

Тука се објаснува првото најавување на платформата:

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!