fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Видео упатство: Како ученикот да се најави на Платформата за далечинско учење

Објавено

на

Националната платформа за учење на далечина, од саботата е достапна за учениците и нивните родители со цел да се запознаат со нејзините функционалности пред стартот на учебната година. Но, според насоките на наставниците учениците веќе мора да се регистрираат на истата, иако е сосема нова и непозната за повеќето ученици и родители. 

На почетната веб страницата на www.schools.mk поставени се видео упатства и прирачници, за користење на Националната Платформа за Учење на Далечина (НПУД), каде детално е претставен првиот чекор најава и регистрација на учениците.

Тука се објаснува првото најавување на платформата:

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!