fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд црна хроника за Гостивар: Напад врз полицаец и кражба во црква

Објавено

на

МВР во билтенот за гостиварското подрачје викендов бележи кражба во верски објект и напад врз полицаец. Во Полициско одделние Галате, С.И. 65 годишен пријавил дека во црквата во Врапчиште во период од 08.11.2020 до 14.00 часот на 14.11.2020, непознат сторители насилно влегол и одзел пари.

На 14.11.2020 во 20.55 часот од полициски службеници од Полициска станица Гостивар бил приведен 33 годишниот Д.Ј. од Крива Паланка поради агресивно однесување кон полициски службеници, соопшти МВР. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!