Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

После студеното и снежно време изминативе неколку дена, викендов повторно следи промена на временските прилики.

Денеска, петок времето ќе биде претежно сончево со повремени наоблачувања. Утрово беа измерени минимални -4 степени, а максималните ќе достигнат до 5 степени.

Истото време ќе се задржи преку целиот викенд, со температури помеѓу – 3 и  5 степени.

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!