Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

  Овој викенд очекувајте нешто пониски утрински температури.

  Денес е петок, 262-от ден од годината. Сонцето изгреа во 6 часот и 20 минути, а ќе зајде во 18 часот и 39 минути. Времето денес ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер, а дневната температура ќе се искачи до 28 степени.

  Утре (сабота) времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Утринската температура ќе се движи околу 14 степени, додека максималната дневна ќе се искачи до 28-от степен.

  Во недела очекувајте сончево време со мала до умерена облачност и температури помеѓу 13 и 27 степени.

  Сподели на:
  1 Коментар

  1 Коментар

   Leave a Reply

   Advertisement
   Advertisement
   Advertisement
   Advertisement
   Advertisement

   Анкета:

   Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

   Advertisement
   Advertisement
   Гостиварпред 10 часа

   Д-р Угриновски во Гостивар: „Кој еднаш отишол на планина, секогаш ќе ѝ се враќа“

   Гостиварпред 11 часа

   411 новозаразени со корона во земјава во последното деноноќие

   Вестипред 13 часа

   Вештачката интелигенција во борбата против смртоносните вируси

   Гостиварпред 15 часа

   Основниот суд Гостивар ги отвора вратите за граѓани, студенти и ученици по повод Европскиот ден на правдата

   Македонијапред 15 часа

   ЗНМ: Надлежните итно да постапат за нападите врз новинари, креираната атмосфера е предупредувачка и мора веднаш да престане

   Гостиварпред 16 часа

   25 годишна девојка приведена и задржана во ПС Гостивар

   Што, како, каде?!пред 18 часа

   Нова неделна акција со СУПЕР НИСКИ ЦЕНИ во Монтенегро Маркети

   Гостиварпред 18 часа

   Викенд временска прогноза

   Што, како, каде?!пред 19 часа

   Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

   Вестипред 20 часа

   Славниот актер Алек Болдвин ја застрела директорката на фотографија на снимање на филм

   Македонијапред 1 ден

   Уапсена жена во Гостивар за издржување 12 годишна затворска казна

   Здравје и убавинапред 1 ден

   Кога треба да се запре со тренингот?

   Македонијапред 1 ден

   Тестирани за коронавирус 3.073, позитивни 490

   Вестипред 7 дена

   КК Гостивар денеска му гостува на МЗТ 2 во Скопје

   Гостиварпред 2 недели

   Гостиварка со повик до кандидатите за градоначалник: Потпишете декларација за лицата со посебни потреби

   Гостиварпред 4 дена

   Гостиварци се мобилизираат за помош на семејството на малата Лена

   Гостиварпред 1 недела

   Пофалница и награда за Тамара од Гостивар, како еден од најдобрите дипломци на УКИМ

   Гостиварпред 2 недели

   Три нови потврдени случаи на коронавирус во Гостивар, во земјава 344

   Локални избори 2021пред 1 недела

   Бејта: За само 100 дена Гостивар ќе биде чиста општина, еве ги првите 24 проекти

   Гостиварпред 2 недели

   Над 200.000 евра е највисоката добивка во Гостивар од игри на среќа лани

   Гостиварпред 2 недели

   Во дел од Гостивар денес ќе нема струја неколку часа

   Локални избори 2021пред 1 недела

   Проект за модерен и инклузивен плоштад во Гостивар презентира АА/А

   Македонијапред 1 недела

   Здравствените власти не очекуваат нов силен ковид бран, наскоро во кафуле само со 2 дози вакцина

   Културапред 2 недели

   Битолскиот театар со награда за најдобра претстава на фестивалот „Отело“ во Гостивар

   Што, како, каде?!пред 2 недели

   Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

   Што, како, каде?!пред 2 недели

   Нова неделна акција со СУПЕР НИСКИ ЦЕНИ во Монтенегро Маркети

   Локални избори 2021пред 2 недели

   Униите на жени на ВМРО-ДПМНЕ и АА во Гостивар заедно на марш „Напред розово!“

   Спортпред 2 месеци

   КК Гостивар започна со подготовките за новата сезона

   Спортпред 5 месеци

   ФОТО ВЕСТ: Македонија тргна за Букурешт на EURO 2020

   Гостиварпред 5 месеци

   Етно вешта жена во гостиварско Зубовце – старински специјалитети, чист воздух и дружење

   Гостиварпред 5 месеци

   Повторно протест во Гостивар: Хартиените учебници да останат основно средство за учење!

   Гостиварпред 5 месеци

   Протест во Гостивар: „Нема да дозволиме експерименти врз нашите деца“

   Гостиварпред 6 месеци

   Паркот во Гостивар ќе добие нов лик и социјално инклузивен дел (фото)

   Гостиварпред 8 месеци

   На поларно време и снег Гостивар маршираше во чест на жртвите во автобуската несреќа

   Гостиварпред 9 месеци

   Како се прославуваше Водици во Гостивар од 2016 до 2020 година (галерија)

   Спортпред 1 година

   На Градскиот стадион во Гостивар: ФК Гостивар – ФК Вардар Форино 1:0 (фото)

   Спортпред 1 година

   На Градскиот стадион во Гостивар: Вардар Форино – Вардар Скопје (8:9)

   Гостиварпред 1 година

   ПРОТЕСТ – Русино е смрт! Белите дробови ни се црни! Сакаме цвеќе, не сакаме депонија!

   Спортпред 1 година

   Кошаркарскиот клуб Гостивар започна со подготовките за сезоната 2020/2021

   Отворени работни места во Полог:

   Популарно изминативе 100 дена

   error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!