fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

Викендот што е пред нас, носи умерено облачно и тивко време со мал пад на температурите.

Денес, петок сонцето изгреа во 6 часот и 33 минути, а ќе зајде во 16 часот и 11 минути. Минималната утринска температура беше 1 степен, додека дневната ќе достигне до 10. Ќе владее умерено облачно време со кратки сончеви периоди.

Утре, сабота ќе се задржи слично време како на денешното, со температури во интервал од 2 до 10 степени целзиусови. За во недела метеролозите најауваат разведрување и претежно сончево време, со температури од 4 до 15 степени.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА ВО ЗЕМЈАВА?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!