fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Викенд временска прогноза за Гостивар

Објавено

на

Продолжуваат топлото време и високите температури на гостиварското подрачје. Денес, петок 13 јули, беа измерени минимални утрински температури од 15 степени, додека дневните ќе достигнат до 30. Ќе владее делумно сончево време, со висок индекс на УВ зрачење од 10.

Во саботата исто така ќе биде доста топло, но метеоролозите прогнозираат услови за краткотрајни врнежи и грмотевици кои се поверојатни во утринските и претпладневните часови. Температурата ќе се движи од 15 до 29 степени.

Исти температури не очекуваат и во текот на неделниот ден, кој сепак ќе биде со малку повеќе сончеви зраци. Сувото, стабилно и сончево време, иделано ќе се вклопи во слободниот ден за прошетка или излет.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 3 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 4 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 2 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!