fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Владата именуваше нови правобранители, во Гостивар е Илбер Јусуфи

Објавено

на

На предлог на Комисијата за именување, Владата согласно добиеното позитивно мислење од Државниот правобранител именуваше нови државни правобранители.

Во Државното правобранителство за подрачјето на Скопје:

 1. Лепосава Веноска
 2. Кристина Грозданоска
 3. Елена Саздовска
 4. Земиле Кодра
 5. Недим Исмани

 

Во Гостивар се именува:

 1. Илбер Јусуфи

Во Куманово:

 1. Драган Јовановски и
 2. Бесим Весели

Во Охрид:

 1. Агрон Речи

Во Струмица:

 1. Татјана Донкова

Во Гевгелија:

 1. Мирослава Панарова

Во Велес:

 1. Валерија Николова

Во Штип:

 1. Билјана Симонова-Тасева

Во Кавадарци:

 1. Сузана Костова-Коцева

Во Битола:

 1. Ѓоко Талевски

Во Прилеп:

 1. Киро Северкоски

Во Кочани:

 1. Олгица Јанева

Во Тетово:

 1. Фетуш Алили

Во Струга:

 1. Катерина Талевска-Скепароска

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!