Поврзи се со нас

Гостивар

Во Гостивар 4 пати повеќе оздравени од новозаразени со корона

Објавено

на

Во последните 24 часа се направени 2445 тестирања, а регистрирани се 389 нови случаи на ковид-19, соопшти Министерството за здравство. По региони во:
-Скопје 140
-Прилеп 34
-Кавадарци 33
-Куманово 21
-Велес 20
-Охрид 15
-Делчево 14
-Битола 13
-Тетово 12
-Струмица 12
-Неготино 11
-Штип 10
-Гевгелија 8
-Гостивар 6
-Берово 6
-Свети Николе 4
-Крива Паланка 4
-Кратово 4
-Струга 3
-Кочани 3
-Ресен 3
-Виница 2
-Демир Капија 2
-Дојран 2
-Кичево 1
-Дебар 1
-Радовиш 1
-Пробиштип 1
-Македонски Брод 1
-Богданци 1
-Крушево 1
Починати се 4 лица, по еден пациент од Куманово (73г), Кавадарци (65г), Пробиштип (87г) и Виница (83г). Три пациенти се починати во болнички услови и еден е починат во домашни услови.
Регистрирани се 998 оздравени пациенти од:
-Скопје 620
-Куманово 36
-Тетово 35
-Охрид 33
-Струмица 28
-Кавадарци 25
-Велес 25
-Гостивар 25
-Битола 18
-Ресен 16
-Дебар 16
-Делчево 15
-Штип 15
-Прилеп 13
-Гевгелија 13
-Неготино 8
-Струга 8
-Кичево 8
-Пробиштип 5
-Македонска Каменица 5
-Кратово и Богданци 4
-Крива Паланка 3
-Виница 3
-Крушево 3
-Пехчево 3
-Кочани 2
-Демир Капија 2
-Радовиш 2
-Валандово 2
-Берово 1
-Свети Николе 1
-Македонски Брод 1
Досега во земјата се направени вкупно 476.725 тестирања на Ковид-19.
Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 95.736, бројката на оздравени пациенти е 86.844, на починати е 2.959, а бројот на активни случаи изнесува 5.933.
Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Македонијапред 2 минути

Вработените во МВР денес ќе добијат К-15

Занимливостипред 32 минути

Кога биле откриени витамините и како ги добиле називите Ц, Д, Б…

Гостиварпред 2 часа

Работната недела почнува со стабилно време, ќе заврши со дожд и снег

Гостиварпред 14 часа

„Ме удри со возило, ми ја прегази ногата и ме нападна“, пријавил гостиварец во полиција

Гостиварпред 18 часа

Гостивар: Користете зимска опрема, полицијата ги советуваше возачите

Спортпред 20 часа

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Занимливостипред 23 часа

Со 103 отчукувања во минута, слушањето на новата песна на Тејлор Свифт може да помогне за спасување живот

Македонијапред 24 часа

Партиски реакции по најавата Џафери да биде премиер на техничката Влада

Рецептипред 1 ден

Брз и многу едноставен десерт – парчиња јаболка завиткани во лиснато тесто

Гостиварпред 4 недели

Во Гостивар ќе се одбележат 100 години од раѓањето на еден од најголемите херои на Македонија, Чеде Филиповски – Даме

Гостиварпред 3 недели

Потресувачки случај на самоповреда и напад во семејство во гостиварско, четири лица пренесени во болница

Гостиварпред 2 недели

Филмско разбојништво во атар на Чегране, украдени над 500 кг. марихуана од фабрика за канабис

Гостиварпред 2 недели

Гостиварката Тамара со број 6, почна гласањето за Јуниор Евросонг

Гостиварпред 4 недели

Во еден по полноќ во Гостивар приведена девојка оти нарушила ред и мир

Гостиварпред 2 недели

Лишен од слобода 51-годишен гостиварец поради физички напад врз неговата вонбрачна партнерка

Гостиварпред 4 недели

Тамара Грујеска во пресрет на Јуниорски Евросонг: Со нетрпение го чекам настапот во Ница, ќе дадам максимум од себе

Гостиварпред 2 недели

Семејна драма во гостиварско: Родителите се расправале, па синот го повредил таткото со нож

Гостиварпред 3 недели

Заврши доказната постапка за „Ласкарци“

Спортпред 2 дена

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 3 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 4 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 4 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 4 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 5 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 6 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Огласи за вработување:

Advertisement
.

Популарно изминативе 100 дена