Поврзи се со нас

Локални избори 2022

Во Гостивар до 15 часот гласале речиси 24% од избирачите

Објавено

на

Државната изборна комисија ги објави податоците за излезноста на гласачите на локалните избори до 15 часот.

На избирачките места во Општина Гостивар, до 15 часот на гласање излегле 19.415 гласачи, што е 23,9 % од вкупно запишаните во избирачкиот список.

Излезноста на државно ниво до 15 часот, според информациите од ДИК е над 31%.

Следните податоци за излезност ќе се однесуваат на гласањето до 17 часот.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 2 часа

(Фото) Еве што најде полицијата во ординацијата на надрилекарот во Врапчиште

Македонијапред 3 часа

Градежните фирми лани потрошиле 11,123 милијарди денари за градежни материјали и енергија

Спортпред 4 часа

Алкараз физички не издржа, Ѓоковиќ во финалето на Роланд Гарос

Гостиварпред 6 часа

Си товареле инвентар од обложувалница без да знае бизнис партнерот, приведени пет лица во Гостивар и еден во Тетово

Гостиварпред 6 часа

Од утре онлајн аплицирање за упис во средно

Гостиварпред 8 часа

Малолетник фатен со марихуана ноќеска на улица во Гостивар

Гостиварпред 9 часа

Државата има правни механизми за раскинување на концесиите за мали хидроцентрали во Маврово, порачува Еко свест

Гостиварпред 10 часа

Уапсен надрилекар во Врапчиште – Најдени апчиња, пари, медицински белешки во неговата лажна ординација

Гостиварпред 11 часа

Спортски игри за основците во Гостивар: Влечеа јаже, скокаа во вреќи, додаваа топка…

Гостиварпред 3 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 3 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

ПИСМА: Стотина родители инсистираат на целодневна настава во ОУ „Гоце Делчев“ Гостивар

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Гостиварпред 4 недели

Група граѓани од Гостивар со поддршка за Реџеп Таип Ердоган

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Në Gostivar deri në orën 15 kanë votuar gati se 24% të zgjedhësve

Објавено

на

Komisioni shtetëror zgjedhor i shpalli të dhënat për daljen e votuesve në zgjedhjet lokale deri në orën 15.

Në vendet zgjedhore në Komunën e Gostivarit, deri në orën 15 në votim kanë dalë 19.415 votues, që është 23,9% nga gjithësej të shënuarit në listën zgjedhore.

Dalja në nivel shtetëror deri në orën 15, sipas informacioneve të KSHZ është mbi 32%.

Të dhënat e ardhshme për dalje do të sillen për votimin deri në ora 17.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена