Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 10/02/2019 | 19:24

Во Гостивар физички нападнато момче, во Врапчиште кражба на пари во куќа

Во дневниот билтен на МВР за гостиварскиот регион регистрирани се пријави за физички напад и за кражба.

Рано утрово, во 5.20 часот во Полициската станица Гостивар 23 годишниот гостиварец Р.Ф., пријавил дека на улицата “Илинденска“ физички бил нападнат од непознато лице.

Вчеравечер во периодот од 19.30 до 20.10 часот во селото Врапчиште, пријавено е дека во куќа сопственост на 56 годишниот Ш.С. , непознат сторител со употреба на физичка сила насилно ја отворил влезната врата и одзел пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случите, соопшти МВР.

Напишете коментар