Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 11/02/2019 | 12:05

35 годишник со убодна рана од нож донесен во гостиварската болница

Жител на селото Падалиште бил повреден со нож од свој соселанец, по претходна вербална расправија. Полицијата соопшти дека вчера (10 февруари) околу 18 часот, во гостиварската општа болница „Ферид Мурад“ бил донесен 35-годишниот Ф. М. од Падалиште, со убодна рана во левата надлактица, која со нож му ја нанесол 41-годишниот соселанец Б. С.

„На  повредувањето му претходела меѓусебна вербална расправија околу двајца малолетници, роднини на Б. С, кој набрзо потоа лишен е од слобода и задржан во Полициската станица Гостивар за натамошна постапка, односно целосно расчистување на случајот.“, информира СВР Тетово.

Напишете коментар