Поврзи се со нас

Гостивар

Во Гостивар лишени од слобода три лица барани за затворски казни

Објавено

на

Во текот на вчерашниот и денеска (31.03. и 01.04.2023) во Гостивар, полициски службеници од Полициска станица Гостивар ги лишиле од слобода С.А.(32) и З.С.(26), двајцата од Гостивар и М.А.(37) од с.Србиново, гостиварско.

За трите лица биле издадени судски наредби со кои се барале за издржување на казни затвор, поради сторени кривични дела „кражба“, казниви по чл. 235 од Кривичниот законик.

Лицата се спроведени и предадени во Казнено поправна установа Затвор Тетово за издржување на затворските казни.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена