fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Во Гостивар се одржа протест против поскапувањето на струјата

Објавено

на

Со протестен марш низ градските улици, гостиварци го изразија своето незадоволство и револт од поскапувањето на цената на електричната енергија.

Учесниците на протестот истакнаа дека имаат неколку барања и тоа: да се стави вон сила одлуката за поскапување на цената на струјата за 7,4%, цената да се намали за 20%, да се укине монополот на услугите на ЕВН и да се укине Регулаторната комисија за енергетика.

Маршот против поскапување на струјата во Гостивар започна од пред домот на културата, преку булеварот „Браќа Ѓиноски“, а се заокружи на градскиот плоштад.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Занимливостипред 5 часа

Словенците успешни и во садење џиновски тикви, најголемата има дури 713 килограми

Гостиварпред 8 часа

MOZZART со донација за хируршкото одделение во Општа болница Гостивар

Гостиварпред 10 часа

Гостивар со 3 новозаразени од корона и 13 оздравени – во Македонија денес 112 нови случаи

Што, како, каде?!пред 10 часа

„Мега акција со Мега ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Гостиварпред 10 часа

Гостиварската полиција уапси лице осудено на затвор за убиство

Гостиварпред 11 час

Комеморација во медицинско во Гостивар за загинатиот ученик: „Ахмет Хакан Шанверди вечно ќе останеш во нашите срца“

Гостиварпред 12 часа

Амбасадорката на Црна Гора во посета на Гостивар – се разгледуваат можностите за поблиска соработка меѓу општините

Гостиварпред 13 часа

За два дена шеесетина граѓани казнети во Гостивар оти не носеле маски

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!