fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Во гостиварско Чегране заталкан куршум завршил во шофершајбна

Објавено

на

Сезоната на свадбени и други семејни свечености во гостиварско, не поминува без пукање од огнено оружје и последици од заталкани куршуми.

Полицијата соопшти дека вчера, околу 17 часот било пријавено оштетување на возило во селото Чегране.  Заталкан куршум оштетил предно ветробранско стакло од патничко моторно возило “Опел Астра“ со гостиварски регистерски таблици сопственост на 41 годишниот С.Н.(41). Автомобилот бил паркиран во двор од куќа.

СВР Тетово соопшти дека се работи на целосно расчистување на настанот. Во текот на вчерашниот ден пријавени се и две оштетувања на возила од заскитани куршуми во тетовско.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Гостиварпред 4 недели

Гостиварка го пријавила партнерот за напад и обљуба

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!