fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Во општините Врапчиште и Маврово и Ростуше сите гласачки места отворени навреме

Објавено

на

Изборниот процес во општините Врапчиште и Маврово и Ростуше утрово почна навреме, информираа од Општинските изборни комисии. Сите гласачки места, по 39 во секоја општина биле отворени во 7 часот наутро.

Право на глас на Претседателските избори на територијата на општина Маврово и Ростуше имаат 9.721 граѓанин, додека во избирачкиот список на општина Врапчиште запишани се  вкупно 25.594 гласачи.

Гласањето трае до 19 часот.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!