Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Во општините Врапчиште и Маврово и Ростуше сите гласачки места отворени навреме

Изборниот процес во општините Врапчиште и Маврово и Ростуше утрово почна навреме, информираа од Општинските изборни комисии. Сите гласачки места, по 39 во секоја општина биле отворени во 7 часот наутро.

Право на глас на Претседателските избори на територијата на општина Маврово и Ростуше имаат 9.721 граѓанин, додека во избирачкиот список на општина Врапчиште запишани се  вкупно 25.594 гласачи.

Гласањето трае до 19 часот.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!