fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Во пожар вечерва изгоре локал на бул „Браќа Ѓиноски“ во Гостивар

Објавено

на

Во пожар што избувна вечерва, изгоре трговски локал на бул „Браќа Ѓиновски“ во Гостивар. Со интервенција на Противпожарната единица, огнот е изгаснат и спречено е проширување на околните објекти. Повредени лица нема, а причинета е значителна материјална штета.

Повеќе информации и официјални податоци за немилиот настан се очекуваат во текот на утрешниот ден.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!