Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Во ПС Гостивар приведени две лица – Имале ранец со 2 килограми марихуана

Вчеравечер (11 јуни) околу 23 часот и 10 минути, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Жировница ги лишиле од слобода албанските државјани  Е.Л. на возратс од 18 години и Е.Ч.  33-годишен. Полицијата информира дека при преглед кај нив бил пронајден и одземен е ранец со околу 2 килограми марихуана.

Двајцата албански државјани се задржани во Полициската станица Гостивар за целосно расчистување на случајот.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!