Поврзи се со нас

Гостивар

Во ПС Гостивар приведени момчиња заради марихуана

Ноќеска 2.30 часот после полноќ полициски службеници од Полициската станица Гостивар на магистралниот пат Гостивар-Кичево во близина на наплатната рампа Гостивар ги лишиле од слобода 19 годишните Е.А. од Тетово и О.Б. од Скопје затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана.
Претходно, во 21.50 часот полициски службеници на ул.“Светозар Пеповски“ во Гостивар лишиле од слобода 17 годишник од Гостивар затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.
МВР соопшти дека по документирање на случаите против лицата ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!