Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

  • Дата: 13/03/2018

Во Врапчиште пронајден украден автомобил, приведени две лица од Албанија

Вчера попладне во гостиварското село Врапчиште, полициски службеници од Полициското одделение Галате пронашле патничко моторно возило „Опел Вектра“ со кичевски регистерски ознаки, кое пред извесно време било противправно одземено, инаку сопственост на лице од Зајас, времено вработено во Швајцарија, соопшти СВР. Покрај возилото забележале три лица и при обид за легитимирање, едно од нив избегало, додека другите двајца М.Р.( 23 ) и Ќ.Д.( 23 ) од Република Албанија лишени се од слобода.

Двајцата албански државјани биле задржани во Полициската станица Гостивар. Полицијата соопштува дека се преземаат мерки за пронаоѓање на третото лице и за целосно расчистување и документирање на случајот.

 

Оставете коментар

Вашата Емаил адреса нема да биде објавена.Задолжителните полиња се означени *

*