Поврзи се со нас

Гостивар

Возило удрило во тротинет на улица во Гостивар, девојче е тешко повредено

Објавено

на

Вчера (24 ноември) околу 14 часот и 30 минути во СВР Тетово е пријавено дека на улица „ЈНА“ во Гостивар, патничко моторно возило „алфа ромео“ со гостиварски регистарски ознаки управувано од 29-годишниот гостиварц Ш.М. удрило во тротинет што го управувало девојче од Гостивар.

Во несреќата малолетничката се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“, извести полицијата.

На местото на несреќата увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

СВР Тетово го повторува апелот и предупредувањето за почитување на правилата од страна на оние кои се движат со велосипеди, тротинети и електрични тротинети.

„Уште еднаш ги потсетуваме велосипедистите, лицата кои се движат со тротинети или електрични тротинети да се придржуваат на правилата за да се избегнат несакани последици. Да возат по велосипедски патеки или по тротоари, а никако по улици. Исто така, апелираме да внимаваат со која брзина се движат.“, нагласува портпаролот на СВР, Марјан Јосифоски.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена