Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Врапчиште е меѓу општините со најниска излезност на изборите

Според податоците од Државната изборна комисија, до 13 часот во општина Врапчиште на гласање излегле 1.920 граѓани или 7,5% од вкупниот број на избирачи, кој за оваа општина изнесува 25.594. Како што беше речено на прес конференцијата на ДИК, Врапчиште е една од општините во земјава со најниска излезност на денешните изборите.

Во општина Маврово и Ростуше, до 13 часот своето право на глас на Претседателските избори го искористиле 10,5 % од гласачите запишани во единствениот избирачки список.

 

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!