Поврзи се со нас

Гостивар

Вруточанец пријавил дека бил нападнат физички

Објавено

на

Четириесет и осумгодишниот Ј.И. од гостиварски Вруток вчера (28 март) во 14 часот и 30 минути во СВР Тетово пријавил дека на 26-ти овој месец околу 18 часот во соседното село Мердита бил физички нападнат од А.Л.(39) од ова село.

Се расчистува и документира случајот, соопшти СВР.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена