Поврзи се со нас

Гостивар

За Нова Година топло и стабилно време

Објавено

на

За време на новогодишната ноќ не очекува топло време, особено на повисоките места. Минималната температура во сабота ќе биде во интервал од -4  до 4, а максималната ќе достигне од 9 до 16 степени, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Во гостиварскиот регион температурата ќе се движи од 1 до 13 степени.

Оттаму посочуваат дека не очекува период на стабилното време со релативно високи дневни температури, освен по одделни котлини, каде ќе има појава на магла или ниска облачност и пониски дневни температури.

Во недела, на првиот ден од новата 2023 година, минималната температура ќе се движи во интервал од -4  до 4, а максималната ќе достигне од 10 до 16 степени.

На почетокот на следната седмица, како што велат од УХМР, времето ќе биде особено топло на повисоките места.

На 2 јануари (понеделник) минималната температура ќе биде во интервал од -3  до 5, а максималната ќе достигне од 10 до 17 степени. 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 4 недели

Втора победа за Јулијана Златаноска на Вешта жена во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 4 недели

„Вешта жена 2023“ во Гостивар во знакот на љубовта!

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 6 дена

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена