fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

За селфи сите знаете, но што е антиселфи…ќе ви каже Стефани

Објавено

на

За повеќето од луѓето, правењето селфи е неизоставен дел од секојдневието, а особено од патувањата. Тоа било инспирација за американската уметница Стефани Роуз, која се обидела да ја трансформира опседнатоста со селфи на креативен начин. И создала АНТИСЕЛФИ.

Што прави Стефани? За време на своите патувања низ разни земји или на важни јавни и семејни настани, таа се фотографира правејќи се мртва.

На нејзината антиселфи листа на фотографии се наоѓаат Ајфеловата кула, Лувр, Бакингемската палата…На овој начин таа сака да испрати порака дека животот е минлив, надворешната убавина е најмалку важна, а вистинските вредности се занемаруваат.

„Денес се` е наместено, луѓето забораваат да создаваат спомени“, вели Стефани.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 10 часа

Изминатово деноноќие 518 новозаразени, во регионот на Гостивар 10 нови случаи на корона

Гостиварпред 12 часа

Запустена локација во гостиварски Балиндол се претвори во уреден парк со игралиште и детски реквизити

Гостиварпред 13 часа

Му се слошило во чајџилница во Гостивар и починал

Гостиварпред 14 часа

Спасовски во Маврово-Ростуше: Само со подобри услови, полицијата ќе може да испорачува врвна безбедност

Што, како, каде?!пред 16 часа

Нова „Мега акција со Мега ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Македонијапред 16 часа

УЈП ја објави најновата листа на должници

Гостиварпред 17 часа

Хелсиншки за случајот „фемицид во Гостивар“: МВР поведе постапка за полицаецот кој не реагирал на пријава за насилство

Гостиварпред 17 часа

Сојузот на Борци од Гостивар го одбележа 23 Октомври, денот на Македонската револуционерна борба

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!