Поврзи се со нас

Гостивар

Забрана за камиони и шлепери на патот Маврово-Дебар и Гостивар-Стража-Кичево

Поради врнежи од снег од 15.50 часот воведена е забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар и патен правец Гостивар-Стража-Кичево, информира Автомото Сојузот на Македонија.

Од АМСМ соопштија дека сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Снег со слаб интензитет паѓа во Ресен и на планинскиот премин Стража и потсетија дека до 15 март важи законската обврска за задолжително поседување на зимската опрема во возилата.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!